0310
2016
Gergi tavan nasıl yapılır, gergi tavan imalatı nasıl oluyor, gergi tavan montajı nasıl yapılır?

Gergi tavan nasıl yapılır?

Gergi tavanlar PVC (polivinil klorür) filmlerden yapılmıştır. Çok alev geciktiricidirler ve temizlenmesi kolaydır. Satın alırken toksik olmayan filmlerin kullanıldığından emin olun. Özellikle çok ucuz tekliflerle, filmlerin haftalar sonra hala güçlü kokması veya sağlığa çok zararlı olması olabilir. Gergi tavanlar 100 kg/m² ağırlığa kadar dayanabilir , bu nedenle çok esnektirler. Ancak her oda kapatılamaz. Üreticiler maksimum 100 m²'ye kadar, bazıları sadece 50 m²'ye kadar gergi tavanlar üretmektedir. Bu, süreklilik gergi tavanları ifade eder. Birleştirme derzleri sizi rahatsız etmiyorsa, tek tek gergi tavan parçalarını da birbirine bağlayabilirsiniz.

Gergi Tavan Kurulumu Nasıl Yapılır?

Gergi tavanlar, asma tavan çukurlarının üzerine basitçe yerleştirilir ve odanın kenarına yapıştırılır. Bunu yapmak için önce uygun profilleri monte edin. Tavanın etrafına duvara veya tavana monte edilirler. Daha sonra kendinden montajlı gergi tavanlar , odanın köşelerine tespit klipsleri ile tutturulur.

Ardından, odayı uygun bir hava ısıtıcısıyla ısıtmanız gerekir. Bu, oda havasını yaklaşık 40 ila 50 °C'ye kadar ısıtır ve folyo eşit şekilde ısıtılır. Artık filmi bir spatula ile tutucu profillerin içine iterek gergi tavanı kendiniz monte edebilirsiniz. İpucumuz: Daima ortadan başlayın ve köşelere doğru ilerleyin. Bu, kırışıksız kusursuz bir gerginlik ve mükemmel bir görünüm yaratır.

Montaj yapabilmeniz için gergi tavanlar satın alın

Albayrak gergi tavan olarak mağazamızda  kendi kendine montaj için gergi tavanlar satın alabilirsiniz. Baskılı veya baskısız tüm malzemelerin montajı kolaydır. Farklı renklerde veya ışık ve ses sistemleri gibi ekstralar ile gergi tavanları kendiniz kolayca kurabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, her zaman müşteri desteğimizle iletişime geçebilirsiniz. Gergi tavanınızı kendiniz kurabilmeniz için çalışanlarımız size tavsiyelerde bulunmaktan ve destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bir bakışta: Kendinden montajlı gergi tavanlar bu şekilde ikna edicidir

  • Her mobilya stiline uygun bireysel tasarım
  • Tek bir kaynaktan malzeme ve aksesuarlar
  • Kişisel satın alma tavsiyesi
  • Şeffaf fiyatlar
  • Hızlı teslimat
  • Uzman bilgisi ve karmaşık araçlar olmadan kolay kendin yap montajı
  • Kolay temizlik ve bakım

Gergi tavanı bir uzmana yaptırın

Gergi tavanı ya profesyonellere yaptırabilir ya da kendiniz yapabilirsiniz.

Uzman bir şirket kiralarsanız, fazla bir şey yapmanız gerekmez. Çoğu mobilya bile yerinde kalabilir. Duvarların serbestçe erişilebilir olması önemlidir. Zanaatkar, daha sonra filmi gereceği üst raylar için delikler açmalıdır. Son olarak, bir radyant ısıtıcı ile tüm kırışıklıkları fönle kurutur.

20 m² ila 30 m² arası bir oda için yaklaşık altı saat hesaplayın .

Gergi tavanları kendiniz doğru şekilde kurun

Uzman bir şirkete alternatif, kendi kendine montajdır. İlk adımda, gergi tavanın ne kadar büyük olması gerektiğini bilmek için odayı ölçüyorsunuz. Ardından istediğiniz filmi sipariş ediyorsunuz. Aletleri de düşünün , örneğin bir montaj spatulasına ve bir ısıtıcıya ihtiyacınız var .

Gergi tavanda ışık

Led tavan aydınlatma oluşturmak için eski tavan ile gergi tavan arasına lambalar yerleştirebilirsiniz  . Led Lambaların montajı, gergi tavan montajından önce gerçekleştirilir. Daha sonra görünmediği için, kendinizi biraz çabadan kurtarabilir ve biraz daha kaba çalışabilirsiniz.

Son olarak, ışığın içeri girmesini sağlamak için gergi tavandan küçük delikler açabilirsiniz. Ya da transparan bir tavan tercih edebilirsiniz . Böyle bir hafif tavan, ışığın dolaylı olarak geçmesine izin verir.

Gergi tavanlar birçok malzemede ve farklı motiflerde mevcuttur. Mat ve parlak, opak veya yarı saydam arasında seçim yapabilirsiniz ve hatta dokuma gergi tavanlar mevcuttur. Albayrak gergi tavan gibi üretici firmalar , membran üzerine kendi tasarımlarınızı veya fotoğraflarınızı yazdırmanıza da izin verir .