2103
2018
gergi tavan, renk, malzeme, tasarım, malzemesi

Gergi Tavan İçin Bir Renk Nasıl Seçilir

Odalarımızı güzelleştirmek için gergi tavan malzemeleri önemlidir. Renkler ise gergi tavan malzemeleri içerisinde tasarım adına önemli bir etkendir.

Tasarım alanının gelişiminin sonunda Gergi tavanların rengini seçmek gerekir. Sadece duvarların ve zeminin tam rengini bildikten sonra. En iyisi, eğer kapanış duvar malzemeleri zaten satın alınmışsa ve gerçek renklerini yargılamak mümkün ise, o zaman gergi tavanın bir dokunuşla yanlış olduğunu kanıtlamaz. Yazı, renk gergi tavanının nasıl seçileceğine odaklanmaktadır.

Odaya Göre Rengi Nasıl Seçeriz?

Soğuk ve sıcak tonlarda tüm renklerin iyi bilinen bir bölümü vardır. Bu nedenle, ister soğuk ister sıcak renklerde olsun, odadaki genel renk konseptini önce belirlemeliyiz. Özel durum, yalnızca siyah veya beyaz gibi klasik renklerden oluşuyor. Onlar evrenseldir ve her durumda uygundur.

Tavanın tonunu duvarların renginde almaya karar verdi, ancak daha kolay. Ancak modern tasarım eğilimleri modasını dikte eder ve genellikle karşıtlıkların hafif bir birleşimi olarak bulunabilir. Ancak parlak renklerin doğru kombinasyonunu seçmek çok zordur ve kendi başına denememek ve bu işi profesyonellere emanet etmek daha iyidir.

Gergi Tavan Örnek Renk Paleti

Paul, bir gergi tavan rengi seçimi üzerinde daha az etkiye sahiptir. Kendinden yapışkanlı laminat veya yer karoları şeklindeki modern döşeme, herhangi bir renkle birleştirilen mükemmel ahşabı taklit eder.

Ayrıca, çatının seçildiği odanın tüm artılarını ve eksilerini değerlendirin. Ne de olsa, hem odayı süsleyebilir hem de tüm zayıflıklarını vurgulayabilirler. Böylece, ışık düzenleri olmayan ışık tavanı, odayı daha geniş ve geniş hale getirerek görsel olarak sınırları genişletir. Bu, tipik apartmanlardaki küçük yatak odaları için özellikle önemlidir. Koyu veya parlak renkler, tavanı açık bir alan kısıtlaması için alanın görsel olarak azaltmasını sağlar.

Sarı veya kırmızı rengin sıcak tonları rahatlık sağlayacak olsa da, görünüşe göre büyüklüklerini önemli ölçüde azaltırlar. Ve serin tonları kontrastı, ki bu da mekânı arttırır ve şenlikli bir ruh hali yaratır. Bu özellikle yazlık büyük salonlarda göze çarpmaktadır.

Bir gergi tavan renginin seçimi, iç mekanın genel tarzına bağlıdır. Klasik çizgiler sadece beyaz tavanı veya duvarlardan daha hafif tonları kullanır. Bir gölge seçerken, mobilya ile kombinasyonunu elde etmeye çalışın. Ancak mutlaka renk şeması aynı olmamalı, karşılaştırılabilir, ancak yumuşak ve kolay olmalıdır.

Şüphesiz, renk gergi tavanların seçimi, bir kişinin zihinsel durumu üzerindeki etkisini dikkate almalıdır. Mavi tonların sakinleştirici bir etkisi olduğu ve zor bir günün ardından sakinleştiği ortaya çıktı. Ancak, eylemi kurtarın ve uyarın, ancak bu odadaki uzun süreli mevcudiyet, iştahın artmasının yanı sıra tahriştir. Dolaplar için uygun sarı renk, enerji veren ve verimliliği artırır. Uyumlu bir yeşil sadece olumlu bir ruh hali eklemekle kalmaz, aynı zamanda iletişim kurmayı da sağlar. Ayrı ayrı, siyah renk hakkında söylenmelidir, üreticilerin tavanı germek için tamamen siyah filmi var. Ancak oda zerafetini vermek için sadece yüksek tavanlı geniş bir odada ayarlanabilir.